Čo NECHCE váš webový dizajnér, aby ste vedeli?

V tomto jednostránkovom dokumente vám odhalíme pravdu o jednoduchej štruktúre webu, ktorá vám pomôže získavať viac kontaktov na vašich potenciálnych zákazníkov a zvýšiť príjem objednávok z internetu.

Stačí kliknúť na tlačidlo a ihneď získate prístup k materiálu a návodu, ako môžete túto štruktúru použiť na vašom webe ešte DNES aj vy (bez dodatočných technických zručností či veľkých investícií).

 

5 nástrojov, pomocou ktorých si ľahko vytvoríte svoje nové logo

vytvorte si vlastné logo.png ako si vytvoriť vlastné logo pomocou online nástrojov

Je tomu 6 mesiacov, čo som začal na internete hľadať firmu, ktorá by mi mohla urobiť nové logo.

Rozhodol som sa, že nebudem hľadať "grafika za dvacku", ale zaplatím si profi firmu.

Tak som našiel jednu firmu, ktorá si za návrh loga (a k tomu vizitky, hlavičkový papier, návrh potlače pera) pýtala 300 eur. Pozrel som referencie a všetko nasvedčovalo tomu, že som si vybral správne.

V rámci balíka služieb som mal 6 návrhov loga a k tomu 3 pripomienkovania. Hovorím si: "To vyzerá dobre." a rozhodol som sa teda ísť do toho. 

Po úhrade som si zavolal s grafikom, vysvetlil mu moju predstavu a čakal na návrhy. Tešil som sa, že konečne budem mať naozaj krásne logo.

Nebudem tu teraz vypisovať celý proces tvorby loga, ale výsledok bol taký, že 300 eur, ktoré som zaplatil za tvorbu loga, som rovno mohol zahodiť do koša. Jednoducho logá sa mi vôbec nepáčili a firma s tým nechcela nič robiť :(

Môj čas a moje peniaze jednoducho vyšli na zmar. 

Aké sú možnosti?

Ak si chcete vytvoriť logo pre svoj web, projekt alebo svoju facebookovú stránku, tak máte dve možnosti. Buď si najmete nejakého grafika alebo si logo vytvoríte sami. 

Ja viem, možno si hovoríte, že nemáte žiadne skúsenosti s grafickým programom, napriek tomu som presvedčený, že si dokážete vytvoriť vlastné logo sami.

NAOZAJ! Sami zistíte, že je to jednoduchšie, než ste si kedykoľvek mysleli.

Existujú totiž nástroje pomocou ktorých si dnes dokáže vytvoriť logo každý. Nepotrebujete mať skúsenosti s grafickými programami, potrebujete len klikať myškou na počítači a mať približnú predstavu, aké logo by ste chceli.

Poďme sa teda spoločne pozrieť, aké nástroje vám pomôžu vytvoriť si logo vo vlastnej réžii a ušetriť slušný balík peňazí.

Navyše nemusíte na logo čakať týždeň, ale môžete ho mať ešte v deň, ako sa do toho pustíte.

 

1. Logomakr.com

Logomark je prvý z nástrojov, ktorý môžete použiť na vytvorenie svojho loga. Je vhodné použiť ho najmä vtedy, keď máte predstavu, ako by vaše logo malo vyzerať.

Jeho použitie je skutočne veľmi intuitívne.

Najprv napíšte, aký predmet (resp. vec) by ste chceli, aby bol súčasťou vášho loga (v angličtine).

Napríklad, by ste chceli, aby vo vašom logu bol "laptop", tak napíšete slovo "laptop". Ak by ste chceli, aby súčasťou vášho loga bola "ceruzka", tak napíšete "pencil" (v preklade to znamená ceruzka).

Pozn. Ak neviete anglicky, tak použite Google prekladač

Logomark vám následne zobrazí rôzne obrázky, ktoré súvisia s tým, čo ste napísali. Vy si kliknutím na obrázok vyberiete ten, ktorý sa vám páči.

Následne môžete k nemu napísať text, teda názov vašej firmy, zmeniť farbu textu, veľkosť, pridať nejaký objekt a tralala, vaše logo je dokončené.

Na záver si ho už len zdarma stiahnete v požadovanej veľkosti do svojho počítača.

 

2. Tailorbrands.com

Druhý z nástrojov, ktorý môžete použiť na tvorbu vášho loga je Tailorbrands. Naozaj nepoznám jednoduchší nástroj na tvorbu loga ako je tento.

Oproti predchádzajúcemu nástroju nie je síce zdarma, ale čiastka, ktorú logo stojí, je o veľa nižšia, než ako keby ste si dávali logo tvoriť profesionálnemu grafikovi.

Navyše zaplatíte až vtedy, keď si budete chcieť logo stiahnuť - takže nekupujete mačku vo vreci tak ako ja, keď som si dával logo robiť grafikovi a zaplatil dopredu.

Vytváranie loga pomocou tohto nástroja netrvá viac ako 5 minút. Spočíva v tom, že tomuto nástroju "poviete", čo sa vám páči a následne vám vygeneruje rôzne varianty loga.

Najprv zadáte text, ktorý chcete, aby bol súčasťou vášho loga. Môže to byť napríklad vaše meno alebo meno vašej firmy. 

V druhom kroku štyrmi slovami alebo slovnými spojeniami popíšete, o čom je váš biznis alebo vaša firma (v angličtine). Takže napríklad, keby som si ja tvoril logo tak napíšem: online business, academy, lector, new sales techniques.

V treťom kroku si vyberiete typ loga, či chcete logo s ikonou, textové logo alebo logo s iniciálami vášho mena.

No a v poslednom štvrtom kroku vám nástroj dáva príklady písma, aby zistil, aký typ písma preferujete. Vy len označujete, ktorý typ písma sa vám páči.

Na základe údajov máte do minúty niekoľko návrhov loga. Ak sa vám niektoré logo páči, tak si ho môžete stiahnuť, prípadne si ho môžete upraviť. Cena takto vytvoreného loga je 39 dolárov.

 

Iné možnosti

Okrem týchto dvoch nástrojov, existujú aj ďalšie softvéry, ktoré môžete použiť na tvorbu svojho loga. Spomeniem ďalšie tri: Designmantic.com, Logotypemaker.com, Logomaker.com.

Ako sami vidíte, vytvorť logo nemusí byť vôbec také náročné, ako ste si mysleli a už vôbec nemusí byť také drahé.

Verím, že si pomocou týchto nástrojov vytvoríte svoje logo a budete s ním spokojný.

 

Autor: Martin Mažár

 

Túžite mať krásny web vytvorený na základe psychológie predaja? S Webovačom to zvládne každý.

Vytvorte si svoj web pomocou Webovača.

ČO HOVORÍTE NA WEBOVAČ

JE TO ÚPLNE ÚŽASNÉ!!! Toľko možností, kreácií a skúšania, prenášania súčastí sem-tam mávnutím myši...
Som unesený. Ďakujem :-)

Mgr. Andrej Gonda www.arkai.sk

Štruktúra webu, ktorá FUNGUJE. Bodka.

Stačí kliknúť na tlačidlo a ihneď získate prístup k materiálu a návodu, ako môžete túto štruktúru použiť na vašom webe ešte DNES aj vy (bez dodatočných technických zručností či veľkých investícií).

Odhaľte tajomstvo webov, ktoré ľudia jednoducho milujú

V tomto jednostránkovom dokumente vám odhalíme pravdu o jednoduchej štruktúre webu, ktorá vám pomôže získavať viac kontaktov na vašich potenciálnych zákazníkov a zvýšiť príjem objednávok z internetu.